Міста Іспанії: Толедо


Столиця однойменної провінції і автономного співтовариства Кастилія - ​​Ла-Манча, місто Толедо (Toledo) лежить на південний захід Мадрида на річці Тахо. Перші поселення на цьому місці були побудовані ще кельтами, проте датою заснування міста прийнято вважати 192 рік до н. е.., коли римляни заснували тут укріплене містечко Толетум.
У V столітті н. е.. місто захоплюється вестготами, претворившими його в столицю свого королівства і центр католицького архієпископства. У 712 році місто завойовується маврами і перейменовується в Тулайтелу. Лише 25 травня 1085 Альфонс VI Кастильська повертає Толедо "в лоно християнства", перетворивши його в резиденцію королів Кастилії, якою він і залишався до 1561 року. За цей час місто повернув собі славу релігійного центру країни і став столицею іспанського збройової справи - змішання європейських і арабських традицій, а також прилеглі запаси залізних руд дозволили сформуватися тут знаменитій школі майстрів, чиї обладунки і клинки славилися по всій Європі.





Толедо і зараз вважається одним з найцікавіших історичних міст Іспанії. Візитною карткою його є фортеця Алькасар (XII-XVIII ст.), Що витримала за свою історію чимало облог (остання була під час Громадянської війни 1936-1939 рр.., В ході якої замок був практично стертий з лиця Землі) і тому перетворена в військовий музей .
Величний кафедральний собор (1226-1493 рр.., Шостий за величиною в світі!), Що лежить в самому серці міста, є релігійним центром Іспанії - тут розташована кафедра архієпископа толедського, верховного ієрарха країни. До того ж під склепінням собору знаходиться безліч прекрасних фресок і вітражів роботи Ель Греко, Веласкеса і Гойї.

До кращих зразків релігійного зодчества відносяться собор Святої Марії (XII-XV ст.), Синагоги Ель-Трансіто і Санта-Марія-ла-Бланка (XII в., Перебудована в XV в.), Церква Іглесія-де-Санто-Томе ( XII в., тут знаходиться відомий шедевр Ель Греко "Похорон графа Оргаса" - найбільша картина Іспанії, 4,8 на 3,6 метра), церкви Сантьяго-дель-Аррабал (X-XII ст.), Санта-Ісабель-де -лос-Рейес (1477 р., всередині стін розташовані палаци Толедо і Аяла, а також церква Сан-Антолін), церкви Сан-Ільдефонсо (1628-1718 рр..), Сан-Роман (VIII-XIII ст.), Ерміта- дель-Крісто-де-ла-Лус (побудована в 999 р. як мечеть), Сан-Вісенте (XIII в.), Сан-Ніколас, Сан-Лукас і Сан-Андрес (XII-XV ст.).

Чудово збереглися мечеть Де-лас-Торнеріас (IX-XII ст., Зараз тут розташовується Центр ремісничих мистецтв), монастирі Сан-Хуан-де-лос-Рейес (найпізніший зразок стилю полум'яніючої готики в Іспанії), Лас-Гаітанас з барочною церквою , Санто-Домінго-ель-Антігуо (X в., тут знаходиться усипальниця Ель Греко), а також барочна церква Ерміта-де-ла-Вірген-де-ла-Кабеса. Археологи, які працюють в районі Карранке, нещодавно виявили католицьку базиліку (IV в. Зв. Е..), Яка може вважатися найдавнішою в Іспанії.





До інших визначних пам'яток міста відносяться амфітеатр і акведук римського періоду (цікаво, що система водопостачання, побудована римлянами, проіснувала до середини XX в.), Старі кріпосні ворота Пуерта-дель-Камброн (V-XV ст.), Пуерто-де-Бісагра ( XI в., головні ворота середньовічного міста), Пуерто-Крісто-де-ла-Лус, Пуерта-де-лос-Аларконес, Пуерта-дель-Сол (XIII в.), Пуерта-де-Вальмардон (X в.), ворота Альфонса VI (838 р.), базиліка Святої Леокадія (X в.), також служила усипальницею вестготських королів.

Не менш цікаві будівлі госпіталю таверен (XVI в., Зараз тут музей), мости Сан-Мартін (XI в.) І Алькантара (останній був побудований ще римлянами і увічнений Ель Греко на полотні "Вид Толедо") з бароковою аркою і двома вежами (X-XI ст.) по краях, комплекс університету в ренесансному палаці Лоренсана, головна міська площа - Пласа-де-Сокодовер (від арабського "ринок худоби") з пам'ятником Сервантесу, замок Сан-Сервандо, будинок-фортеця Посада-де- ла-ермандади (XV в.), ренесансний палац архієпископів (1575-1621 рр..) та Аюнтамьенто (ратуша) на однойменній площі, єврейський квартал Худерія з церквою Ель-Сальвадор (1041 р.), палацом Паласіо-де-Фуенсаліда (зараз тут розміщується Рада провінції) і Центром мистецтва і ремесел Таллер-дель-Моро, а також середньовічний палац Каса-де-Меса і належить університетові колишній монастир Сан-Педро-Мартир.

Монастир Санта-Фе, каплиця Белен (XI в.) І францисканський монастир Де-ла-Консепсьон входять до складу комплексу Санта-Крус (1494-1524 рр..), В якому зараз розташовується один з кращих музеїв міста. Також заслуговують на увагу Музей сучасного мистецтва в будівлі особняка Каса-де-Каденас (XVI в.), Музей Ель Греко, музей Віктора Мачо і Музей вестготській культури в церкві Сан-Роман. У грудні 1987 року Толедо був внесений до Списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Детальніше: http://guide.travel.ru