Міста Іспанії: Кордоба


Стародавня арабська столиця Іберійського півострова, Кордова (Cordoba, іспанці вимовляють "Кордоба") лежить у південних відрогах Сьєрра-Морени, в 120 км від Севільї вгору за течією Гвадалквівіра. Перша згадка про Кордобу відноситься до 206 року, але "розквітла" вона за арабів, ставши в VIII-XI століттях визнаним центром науки, поезії і мистецтва.
Навіть коли халіфат упав під ударами християн, Кордова ще довго залишалася у владі мусульман - лише в 1236 році Фердинанд III зміг підкорити цей величезний на ті часи місто. До цих пір тут дивним чином поєднується арабська, єврейський і християнський стилі, а багато архітектурних пам'ятників просто не мають аналогів.







Візитною карткою міста є мечеть Мескіта (785-985 рр..) - Друга за величиною після Кааби в Мецці. Краса і гармонійність споруди настільки потрясли християн, які підкорили місто, що ніхто не наважився її зруйнувати, однак до комплексу був прибудований християнський собор, який перетворив мечеть у церкву Успіння Богородиці (Кордовський собор).
Настільки ж дивовижні літній палац іспанських монархів - Алькасар (1328 р.), його чудові сади з фонтанами, фортеця Калаорра, старий палац Омейядів (зараз - резиденція єпископа), великий єврейський квартал Худерія з середньовічною синагогою (в Іспанії всього три синагоги, і кордовська - одна з найстаріших - 1316 р.), осібно Ла-Каса-Андалусія (XII в.), арабським ринком Соко (зараз - реміснича галерея) і пам'ятником філософу, лікаря і богослову Маймоніда; міст Пуенте-Романо мавританської споруди (719 г ., цікаво, що в основі його лежать арки римського мосту, збудованого ще за Августа), вежа Торре-де-Калахорра в східній частині мосту (зараз тут Музей високих технологій), а також знамените розп'яття Ель-Крісто-де-лос-Фаролес , що стоїть на абсолютно закритій з усіх боків площі.

У Кордові зосереджена величезна кількість християнських храмів, найкрасивішими з яких вважаються церкви Сан-Ніколас-де-ла-Вілья (1236 р.), Сан-Мігель (XIII в.), Сан-Пабло (1236 р.), Сан-Андрес з базилікою Сан-Соло (590 р.), Сан-Лоренсо (XI-XVII ст.), Сан-Агустін (XIII в.), Санта-Марія-де-Агуас-Сантас і монастир Конвент-де-ла-Мерсед ( XIII-XVIII ст.) - навіть по датах споруди неважко здогадатися, що більшість з цих надзвичайних споруд було перебудовано з більш ранніх мавританських об'єктів.





З численних колекцій міста особливої ​​уваги заслуговують Археологічний музей (найбільше у світі зібрання свинцевих саркофагів і капітелей) в будівлі палацу Хероніма-пас, історичний музей Каса-Мусі-Арте-Собр-Пьель, Музей образотворчих мистецтв на Пласа-дель-Порто і прилеглий до нього невеликий музей Хуліо Ромеро де Торреса (відомий художник, який народився і працював в Кордові), музей таурин (Музей кориди), Музей трьох культур, Музей патіо в палаці Паласіо-дель-Маркес-де-Віана (багатюща колекція меблів, гобеленів, кераміки і картин, а також величезна бібліотека), незвичайний Музей етноботанікі і музей релігійного мистецтва Діосесано в комплексі Паласіо-Епіскопаль.

Знамениті сади фортеці Алькасар-де-лос-Рейес-Крістіанос (Замок християнських монархів, резиденція інквізиції з 1428 по 1821 рр..) З їх римськими мозаїками, ставками, фонтанами, апельсиновими деревами і майстерно підстриженими насадженнями також зберегли всі риси арабського паркового зодчества. Всього в 300 метрах вниз по річці розкинулася зелена зона нового ботанічного парку Хардін-Ботаніко, в якому зібрані представники флори з усіх материків. Серед найбільш відомих визначних пам'яток міста і пам'ятник торреро Манолете на площі Пріего.





Приблизно в 8 км на північний захід від міста, в Старій Кордові, збереглися залишки палацового комплексу Медіна-Асахару (Ас-Захра, тобто "сяючий", близько 936-945 рр..). Всього одна десята цього обширного (площа приблизно в 110 га) історичного комплексу розкопана археологами, але навіть ця мала частина дає уявлення про мистецтво мавританських архітекторів і містобудівників.

Детальніше: http://guide.travel.ru


Подробнее:http://guide.travel.ru/spain/andalucia/cordoba/