Міста Австрії: Хальштатт

У 12 км на південь від Бад-Ішля лежить вузьке, схоже на фіорд озеро Халльштеттер-Зе. Оточене з усіх боків схилами Дахштайна і Хоер-Зарштайна, воно вважається найкрасивішим озером регіону, чому чимало додають колориту численні села, буквально чіпляються за схили навколишніх гір.

Столиця округу - містечко Халльштатт (Hallstatt) лежить на самому південному заході озерної улоговини і вважається одним з найпривабливіших населених пунктів Зальцкаммергута. Берегова лінія тут є настільки вузькою, що деякі транспортні магістралі вивели в окремі тунелі, що огинають місто із заходу, і навіть вокзал лежить на протилежному березі! Тому висадка з поїзда і переправа в місто самі по собі є цікавим туристичним атракціоном. При цьому Хальштатт є ще й одним з найдавніших міст Європи - ще в I тисячолітті до нашої ери люди добували в навколишніх горах сіль і торгували нею з усім континентом. Тому термін "хальштаттская, або гальштаттская, культура" давно і міцно увійшов в археологію як синонім ранню кельтську цивілізації, що процвітала в центральній частині Європи в період раннього залізного століття (800-500 рр.. До н. Е..).


Симпатичні будівлі Халльштатта з їх красивими дерев'яними фронтонами і прикрашеними квітами балконами круто збігають до озера, а крихітна трикутна центральна площа Marktplatz разом з лабіринтом оточуючих її вузьких вуличок формують колоритне історичне ядро ​​міста. Найцікавіша церква міста традиційно називається Пфарркірхе ("парафіяльна церква", XVI ст.) І розташувалася на терасі на північ від Marktplatz. У суміжній каплиці можна виявити вівтар середини XV століття, а на прилеглому кладовищі знаходиться маленький кам'яний склеп, відомий як Байнхаус. Це досить незвичайне, але дуже характерне для цього місця споруда - за обмеженої площі кладовища до 1983 року кістки покійних після певного часу викопували із землі і переносили сюди, звільняючи місце для нових поховань. Досі тут можна побачити ряди черепів на верхніх полицях (спеціально промарковані особливим способом: - жіночі прикрашені квітковими мотивами, чоловічі - листям дуба або плюща) та інші кістки, акуратно складені нижче як дрова.
Багато хто з знахідок кельтського періоду, що прославили місто, можна побачити в недавно розширеному Музеї хальштаттской культури на Seestrasse, 56. За своїм наповненням це один з кращих музеїв такого роду в світі, особливо якщо врахувати повну відсутність політизації знахідок та їх ретельне історичне обгрунтування. Цікаво, що честь відкриття цієї унікальної культури належить не професійному археологу, а Йоганна Георгу Рамзауер, який працював клерком у місцевій соледобувної компанії. У 1846 році він самостійно почав систематичні дослідження соляних пластів долини Зальцберг (Salzberg) прямо над містом і за наступні 18 років відкрив понад тисячу могил середини I тисячоліття до нашої ери. У збори також входить колекція нині не існуючого Краєзнавчого музею, що представляє всебічну картину майже 7000 років історії області.

Детальніше: http://guide.travel.ru